Vrchlabí žije sportem

Vrchlabí žije sportem

Potřebujete-li k životu pohyb a odpočinek na čerstvém vzduchu, jste tu správně. Pro zkušené i rekreační sportovce, ale i pro aktivní rodiny s dětmi je tu z čeho vybírat. Procházky, jízda na kole, na běžkách či sjezdovkách, zkrátka pohyb je tu doma.

Aquacentrum

Aquacentrum ve Vrchlabí

Bazénové a relaxační centrum nabízí plavecký bazén o délce 25 metrů se 4 dráhami. Druhý relaxační bazén s teplotou 32 °C láká atrakcemi jako jsou divoká řeka, perličkové a masážní lavice. Vnitřní a venkovní vířivka a parní kabina nabízí další možnost odpočinku a relaxace. Pro nejmenší návštěvníky je tu brouzdaliště se stříkajícím ježkem, skluzavkou a tréninkový dětský bazén s hloubkou do 1 m. Pro větší děti i ostatní nadšence je k dispozici 60 m dlouhý tobogán s jízdou ve tmě při světelných efektech.

Více informací

Zimní aktivity

V bezprostřední blízkosti města jsou hned čtyři sedačkové lanovky. Vyrazit můžete na Kněžický vrch, do Herlíkovic, nebo do skiareálu Bubákov. Ti, kteří dávají přednost běžkám, mohou využít 3,5 kilometru dlouhý osvětlený a uměle zasněžovaný okruh přímo ve městě. A pokud zatoužíte po změně, vyměňte lyže či běžky za brusle a navštivte vrchlabský zimní stadion, kde se pravidelně konají hodiny bruslení pro veřejnost. Na počasí tak nezáleží, zasportovat si můžete i pod střechou.

Vrchlabí v centru Krkonoš

Vydejte se na pěší výlet, cyklotrasu, výlet na běžkách, sněžnicích či skialpech. Poznat Krkonoše můžete i ze sedla koně. Cíl výletu i způsob přemísťování vám na míru doporučí v infocentru. 

Od jara do podzimu

Láká vás pohyb na čerstvém vzduchu? Volnočasový areál Vejsplachy leží nedaleko centra města v zeleni, je dostupný a navštěvovaný celoročně. Je jako stvořený k procházkám kolem rybníka, po povalovém chodníku přes mokřad, k posezení na molu u rybářského domku. Pro děti je tu připravený medvědí pumptrack, dětské hřiště a nafukovací trampolíny. Větší děti i odvážní dospělí mohou vyzkoušet bikepark a skatepark. Rodiče jistě ocení dvě venkovní občerstvení. K letnímu ovlažení zve rybník, zvaný Kačák, přírodní biotop, při chladnějším počasí se lze vykoupat, zařádit i relaxovat v aquacentru.