Dom Kultury „Střelnice”

Dom Kultury „Střelnice”

Dom Kultury, a zwłaszcza jego główna sala, stał się znany w 1967 roku za sprawą światowej sławy reżysera Miloša Formana, który wybrał go do nakręcenia swojego filmu „Pali się, moja panno”. Gorzka komedia o osobliwym balu strażackim została w 1968 roku nominowana do Oscara. Milošowi Formanowi udało się przeniknąć do korzeni ludzkiej natury, film jest swoistym krzywym zwierciadłem pokazującym sytuację społeczną lat 60. XX wieku.

V Kulturním domě Střelnice se konají pravidelná divadelní představení, koncerty, taneční kurzy, plesy. Téměř vše na krásném zdobném sále, který byl hlavním dějištěm filmu a proslavil Vrchlabí široko daleko. Záběry a některé tehdejší kulisy si můžete připomenout ve vstupní hale kulturního domu. Jsou tu však i hudební klub Kotelna pro menší komornější akce a různé klubovny sloužící především různým spolkům, zájmovým sdružením a virtuální univerzitě třetího věku.

Aktuální kulturní program

O pohoštění a spokojené chuťové pohárky pečuje Švejk Restaurant Střelnice, která je součástí největšího českého gastronomického franchisingového řetězce a najdete tu chutnou moderní kuchyni. V od jara do podzimu je pro malé i velké návštěvníky k dispozici zahrada za kulturním domem s restaurační předzahrádkou a dětským hřištěm.

Švejk Restaurant Střelnice

Mapa

GPS
50.6309958N, 15.6106494E

Informacja

Adresa

Vančurova 378, Vrchlabí

Inne atrakcje w okolicy

Kino Kartonka 1904
Kino Kartonka 1904
Dom z siedmioma szczytami
Dom z siedmioma szczytami
Kościół św. Wawrzyńca w Vrchlabí
Kościół św. Wawrzyńca