Kulturní dům Střelnice

Kulturní dům Střelnice

Kulturní dům, a především hlavní sál, proslavil v roce 1967 světově uznávaný režisér Miloš Forman, který si ho vybral pro natočení svého filmu Hoří, má panenko. Hořká komedie o svérázném hasičském bále byla nominována v roce 1968 na Oscara. Miloši Formanovi se podařilo proniknout až ke kořenům člověčí povahy, film je jakoby křivým zrcadlem společenské situace šedesátých let.

V Kulturním domě Střelnice se konají pravidelná divadelní představení, koncerty, taneční kurzy, plesy. Téměř vše na krásném zdobném sále, který byl hlavním dějištěm filmu a proslavil Vrchlabí široko daleko. Záběry a některé tehdejší kulisy si můžete připomenout ve vstupní hale kulturního domu. Jsou tu však i hudební klub Kotelna pro menší komornější akce a různé klubovny sloužící především různým spolkům, zájmovým sdružením a virtuální univerzitě třetího věku.

Aktuální kulturní program

O pohoštění a spokojené chuťové pohárky pečuje Švejk Restaurant Střelnice, která je součástí největšího českého gastronomického franchisingového řetězce a najdete tu chutnou moderní kuchyni. V od jara do podzimu je pro malé i velké návštěvníky k dispozici zahrada za kulturním domem s restaurační předzahrádkou a dětským hřištěm.

Švejk Restaurant Střelnice

Mapa

GPS
50.6309958N, 15.6106494E

Informace

Adresa

Vančurova 378, Vrchlabí

Další zajímavosti v okolí

Kino Kartonka 1904
Kino Kartonka 1904
Dům se sedmi štíty ve Vrchlabí
Dům se sedmi štíty
Kostel sv. Vavřince ve Vrchlabí
Kostel sv. Vavřince