Vejsplachy - volnočasový areál

Vejsplachy - volnočasový areál

Pár kroků z centra města a jste v zeleni, přírodě, oáze pro duši i pro tělo. Pojďte si odpočinout od každodenních povinností při procházce kolem rybníka, po povalovém chodníku přírodním biotopem, nebo se posaďte na břehu u dobré kávy. Děti si zatím mohou vyzkoušet svoje schopnosti na pumptracku, ve skateparku, na trampolínách či jen tak na kole nebo na dětském hřišti. 

Přírodní koupání na Kačáku

Vrchlabí, rybník Kačák

Přírodnímu koupališti Vejsplachy neřeknou místní obyvatelé jinak než rybník "Kačák". Rybník, který je ve Vrchlabí již od počátku 20. století, původně sloužil k chovu kachen. V horkých letních dnech poskytuje rybník příjemné ochlazení, ovšem pouze na vlastní nebezpečí. Svlažit se můžete z travnaté pláže, dřevěného mola či rybářského domku uprostřed rybníka. Na západním břehu rybníka je písečné dno. Samozřejmostí jsou převlékárny, venkovní sprcha, toalety i občerstvení a dětské hřiště.

Více o rybníku a kvalitě vody

Procházkou kolem rybníku

Vrchlabí, Vejsplachy, rybník Kačák

Procházka podél vody je vždy osvěžující a dobíjí nám "baterky", které pod tíhou povinností občas slábnou. V každou denní i roční dobu je jeden kilometr dlouhý okruh příjemnou záležitostí, ať už jdete pěšky, nebo s kočárkem či na kole.  

Medvědí pumptrack Lážo Plážo

Medvědí pumptrack Lážo Plážo

Pumptrack rádi využívají malí i velcí sportovci. Díky správnému "houpání", "pumpování" vaše kolo získá hnací sílu i bez šlapání. Medvědí pumptrak vznikl díky dobrovolníkům v roce 2019, kteří jej zafinancovali, postavili a i nadále se o něj starají. Najdete ho nedaleko rybníku. Je vhodný pro zkušené jezdce, děti i začátečníky a každý si zde užije spoustu zábavy.

Kolorádo bikepark

Kolorádo bikepark

Ve volnočasovém areálu Vejsplachy si vyznavači horské cyklistiky z klubu Kolorádo v roce 2022 sami vybudovali bikepark. Postupně postavili trať s dřevěnou rampou, třemi velkými skoky, dřevěnými lávkami i úsekem s velkými kameny. Na stavbu bikeparku spotřebovali 8 kubíků modřínového dřeva, 350 tun zeminy, 30 tun štěrku a 12 tun kamení. Celý areál je určen pro zkušené bikery a nikoli začátečníkům nebo dětem.

Více informací

Skatepark

Skatepark ve Vrchlabí

Moderní skatepark vhodný i pro koloběžky vyrostl nedaleko fotbalového areálu ve Vejsplaších. S areálem u rybníka, pumptrackem a bikeparkem je spojen lávkou přes hlavní silnici. Skatepark je zhotoven z vysoce kvalitního hlazeného betonu, se zaoblenými rohy. Vytváří dokonalou rovnou plochu, která je tím nejlepším, co je v branži v současné době na trhu.

Aktuální informace

Tenisový areál

Tenisový areál

Tenisový areál s výhledem do zeleně a na vodní plochu slouží nadšencům bílého sportu již mnoho let. Kvalitní zázemí a stále se rozvíjející služby je využíváno pro výuku začátečníků, zkušené hráče i pořádání turnajů. K dispozici jsou 3 antuková hřiště, 2 hřiště s moderním povrchem Euro clay, přetlaková hala pro chladné počasí, ale také golfový simulátor, restaurace a bar.

Tenisový areál

Atletický a fotbalový stadion

Atletický a fotbalový stadion

Nový moderní stadion otevřený roku 2015 je zázemím pro fotbalový klub, ale v zimě také pro běžecké lyžování. Celková kapacita včetně ochozů a kryté tribuny se pohybuje okolo 700 lidí. V zimě je okolo stadionu udržován a zasněžován běžecký okruh o délce 3,5 km, který nabízí lyžování i v nepříznivém období s nedostatkem přírodního sněhu. Pokud je sněhu dostatek, je v okolí se startem u stadionu upravováno až 35 km běžkařských tras.

Moderní aquacentrum

Aquacentrum Vrchlabí

Nové a moderní aquacentrum bylo otevřeno na konci roku 2022. Bazénové a relaxační centrum nabízí plavecký bazén o délce 25 metrů se 4 dráhami a teplotou vody 27,5 °C. Hloubka bazénu je v rozmezí 1,2 - 1,6 m. Druhý relaxační bazén s teplotou 32 °C láká atrakcemi jako jsou divoká řeka, perličkové a masážní lavice, dnové bowlery, podvodní a stěnové trysky, vnitřní a venkovní vířivka. Pro dětské návštěvníky je tu brouzdaliště se skluzavkou, 60 m dlouhý tobogán. Pro zahřátí poslouží parní kabina.

Více informací

Běžkařský areál Vejsplachy

Běžkařský areál Vejsplachy

Každou zimu se tu upravují kilometry běžeckých tratí, z nichž některé jsou uměle osvětlené a zasněžované. Jedná se o běžecké tratě v okolí rybníku Kačák v areálu Vejsplachy, na jižním okraji města. V blízkosti jsou i homologované závodní běžecké tratě a další běžecké tratě vedoucí do Horní či Dolní Branné, Valteřic a Kněžic a dále přes Benecko na Horní Mísečky. Další běžecké stopy pro turistické běžecké lyžování jsou za městským parkem směrem do Lánova nebo Strážného. Celkem Vrchlabí disponuje 35 km pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Aktuální upravenost tratí