Doprava a parkování

Hlavní Krkonošská ulice

Vrchlabí je střediskovou obcí, a tak se sem za obchody, nákupy, úřady, ale i za kulturním a turistickým vyžitím sjíždí poměrně dost lidí. Počítejte ale s dobrou navigací do centra, k nemocnici i velkým obchodním centrům. I parkovací plochy jsou dobře označeny.  

Kde zaparkovat?

Přijeli jste autem? Nezoufejte, v centrum města je spoustu menších parkovacích ploch. Ty nejblíže centru města jsou zpoplatněné, ty vzdálenější jsou zdarma. Větší parkoviště u kláštera a u kulturního domu jsou vzdálené do 5 min chůze od náměstí.

Parkoviště u Aquacentra a ve Vejsplachách jsou větší, ale s delší docházkou do centra města. Chůze je přece zdravá :-)

Máte-li karavan nebo obytné auto, doporučujeme využít kempu Liščí farma nebo kempu Vejsplachy, případně je možné na jednu noc zaparkovat na parkovišti ve Vejsplachách či u kulturního domu Střelnice, které jsou velké, zdarma, ale nedisponují přípojkami ani výlevkami.

Přehled všech parkovacích ploch na mapy.cz

Jak zaplatit parkovné?

Většina parkovišť je vybavena parkovacím automatem, je tedy dobré být připraven se zásobou drobných. Případně můžete zaplatit bezhotovostně přes aplikaci MPLA - Virtuální parkovací hodiny (pro android, pro iOS). Parkovací kotouče pro krátkodobé parkování můžete zakoupit v informačním centru.

Krkonošské cyklobusy

Turistická doprava pro pěší i cyklisty
Krkonošské cyklobusy

Vrchlabí leží uprostřed Krkonoš a tudíž je i přirozenou křižovatkou Krkonošských cyklobusů, které se tu v ranních hodinách míjejí a odjíždějí odsud do západní a východních Krkonoš, ale také na Špindlerovu boudu a do podhůří na Kuks.

Více o jízdních řádech

Železniční nádraží

Železniční nádraží, které je od centra vzdálené 1,5 km, leží na neelektrizované jednokolejné trati Kunčice nad Labem – Vrchlabí. Z Kunčic je už možné pokračovat po regionální trati do Trutnova nebo Staré Paky a Chlumce nad Cidlinou. Nedaleko nádraží je také autobusové nádraží.

Autobusové nádraží

Bohaté autobusové spojení s okolními městy, horskými středisky, ale i krajskými a hlavním městem je ve Vrchlabí samozřejmostí. Autobusové nádraží je od centra vzdáleno 1,3 km a je také hlavní křižovatkou Krkonošských cyklobusů, letní turistické dopravy.

Dopravní spojení ve Vrchlabí s necelými 13 tisíci obyvateli zajišťuje místní Krkonošská autobusová doprava. Cestující mají možnost platit jízdné v autobusech hotově, platební kartou, mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.

Taxi služba ve Vrchlabí

  • Taxi Vrchlabí, bezplatná telefonní linka (Freecall) +420800102004, www.autotaxivrchlabi.cz
  • Taxi Vrchlabí, p. Macháček, tel. +420774292797, +420499110055, www.taxivrchlabi.eu
  • Taxi Nikola – Vlastimil Ptáček, tel. +420603474660
  • Taxi Krkonoše – Vrchlabí, centrála, tel. +420499110066, www.taxivrchlabi.com
  • Taxi Krkonoše – Vrchlabí, p. Kořínek, tel. +420604414207