Nejčastěji se ptáte

Už je otevřené krkonošské muzeum?

Ano, Muzeum Krkonoš se po šesti letech uzavření, rekonstrukce a přípravy nové expozice otevřelo široké návštěvnosti 1. listopadu 2023. Je otevřeno každý den mimo pondělí, od 9 do 17 hod.

Co vám to tu teče za potok?

Vrchlabím protéká řeka Labe, což je z názvu města mírně znát. Jen ve Vrchlabí má ještě podobu říčky, která svou sílu teprve nabere díky četným přítokům cestou k moři.

Chtěli bychom vyjet na Sněžku autem, kudy máme jet?

Autem se můžete přiblížit Sněžce nejvíce do Pece pod Sněžkou, odkud můžete pokračovat několika způsoby, vydat se různě náročnými trasami či využít kabinovou lanovku. Na vrchol Sněžky autem vyjet nelze. Naše nejvyšší hora se nachází v nejvíce chráněné oblasti Krkonošského národního parku.

Co tady můžeme celý den dělat?

Podívejte se na stránku Jeden den ve Vrchlabí. Máme pro vás připravený podrobný návod nebo jen inspiraci.

Prší, máte pro nás nějaké doporučení?

Ano, sestavili jsme nabídku, co dělat, když nevyjde počasí. Nechte se inspirovat, nebo se přijďte poradit do infocentra.

Kde se tu dá zaparkovat? Ideálně zadarmo?

U Augustiniánského kláštera a u Kina Kartonka jsou velké parkovací plochy zadarmo a na náměstí je to max. 5 min. chůze. Větší parkoviště (zdarma) je ještě u Kulturního domu Střelnice, Aquacentra a ve Vejsplachách u fotbalového stadionu, odtud je to už do centra trochu procházka. Přehled všech parkovacích ploch na mapy.cz

Je ve městě restaurace i s dětským koutkem?

Ano, v restauraci Coolino (dříve Mincovně) a v Café Bistro U Sedmikrásek je dětský koutek. V případě dobrého počasí navštivte restauraci Švejk v Kulturním domě Střelnice, kde je možné posedět na venkovní zahrádce u dětského hřiště.

Kam na dětské hřiště?

Dostupná dětská hřiště najdete za Kulturním domem Střelnice, ve Vejsplachách u rybníka, ve farní zahradě v ulici Chelčického, Rákosníčkovo hřiště v ulici Českých bratří,.. Více hřišť na mapy.cz