Zimní radovánky ve Vrchlabí

Skiareál Herlíkovice ve Vrchlabí

V bezprostřední blízkosti města jsou hned čtyři sedačkové lanovky. Vyrazit můžete na Kněžický vrch, do Herlíkovic, nebo do skiareálu Bubákov. Všechny areály nabízejí skvělé podmínky pro děti i dospělé lyžaře. Ti, kteří dávají přednost běžkám, mohou využít nejen pravidelně upravované tratě v okolí o celkové délce 35 kilometrů, ale také 3,5 kilometru dlouhý osvětlený a uměle zasněžovaný okruh přímo ve městě. Už se vidíte na svahu nebo na hřebenech Krkonoš na běžkách? Vrchlabí je právě tím místem, odkud se dá vyrazit za sportovními zážitky.

A pokud zatoužíte po změně, vyměňte lyže či běžky za brusle a navštivte vrchlabský zimní stadion, kde se pravidelně konají hodiny bruslení pro veřejnost. Na počasí tak nezáleží, zasportovat si můžete i pod střechou.

Sjezdové lyžování

Skiareál Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice

Moderní lyžařský areál na úpatí hory Žalý je největším z areálů ve Vrchlabí. Kromě lanovky, lyžařských vleků a sjezdovek různé obtížnosti poskytuje všechny podstatné služby, které lyžař při své návštěvě může potřebovat a vyhledávat. Od horní stanice vleku si můžete odskočit na 200 m vzdálený vrchol Žalého s kamennou rozhlednou a vyhlídkovou restaurací. Skiareál je sjezdovkami i skipasy propojen s lyžařským areálem Bubákov.

Skiareál Herlíkovice

 

Skiareál Bubákov

Skiareál Bubákov

Rodinný skiareál, vzdálený jen 3 km od centra města, je otevřený na jih, a tak si tu užijete skoro celodenní sluníčko. K lanovce se dostanete přibližovací lanovkou rovnou z parkoviště, což ocení malí i starší lyžaři. Lyžařský areál má široké sjezdovky, je tak ideální pro začínající lyžaře, kteří si však mohou svoje nabyté schopnosti vyzkoušet v přilehlém areálu Herlíkovice, se kterým je skiareál propojen sjezdovkami i skipasy.

Skiareál Bubákov

Skiareál Kněžický vrch

Skiareál Kněžický vrch

Jeden kilometr od vrchlabského náměstí si můžete zalyžovat s dětmi a ještě si užít výhled na město a do kraje. Odpojitelná lanovka, nízko posazená, aby se dětem dobře nastupovalo, široké a mírné sjezdovky, zkrátka ideální terén pro výuku dětí a rodinné lyžování. Nechybí tu ani lyžařské školy a drobné atrakce pro zabavení malých lyžařů.

Skiareál Kněžický vrch

Skiareál Kebrlák (Kněžický vrch)

Skiareál Kebrlák (Kněžický vrch)

Lanová dráha "Kebrlák" vás dopraví na Kněžický vrch (550–710 m n. m.), s krásným výhledem na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš. Pohodlně tak vystoupáte na běžecké tratě spojující Vejsplachy ve Vrchlabí a Benecko s Mísečkami. Mírné sjezdovky a ideální terén pro začátečníky a rodiny s dětmi zdejšího areálu je propojen společným jízdenkami s nedalekým areálem Kněžický vrch.

Skiareál Kebrlák - Kněžický vrch

Běžecké lyžování

Běžkařský areál Vejsplachy

Běžkařský areál Vejsplachy

Každou zimu se tu upravují kilometry běžeckých tratí. Jedná se o běžecké tratě v okolí rybníku Kačák v areálu Vejsplachy, na jižním okraji města. V blízkosti jsou i homologované závodní běžecké tratě a další běžecké tratě vedoucí do Horní či Dolní Branné, Valteřic a Kněžic a dále přes Benecko na Horní Mísečky. Další běžecké stopy pro turistické běžecké lyžování jsou za městským parkem směrem do Lánova nebo Strážného. z Specialitou je 3,5 km dlouhý okruh kolem fotbalového stadionu, který je uměle osvětlený a zasněžovaný. Celkem Vrchlabí disponuje 35 km pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Více informací

Bruslení

Krytý zimní stadion

Krytý zimní stadion Vrchlabí

Zimní krytý stadion s návštěvnickou kapacitou 1200 osob, z toho 300 k sezení, je domovskou hrací a tréninkovou lední plochou pro hokejový tým 2. ligy ve Vrchlabí, mládežnické přípravky, bruslařské školičky. Je zde možnost i bruslení škol a veřejného bruslení. V létě je plocha upravena pro in-line hokejový tým. Mimo to se zde konají i větší kulturní akce, např. koncerty.

Zimní stadion

Venkovní kluziště ve Vesplachách

Venkovní kluziště ve Vesplachách

Je-li správné mrazivé počasí a vhodné klimatické podmínky, můžete si užít bruslení pod širým nebem ve Vejsplachách na Kačáku. Pozor, jen na vlastní nebezpečí.