Zima ve Vrchlabí

Zima ve Vrchlabí

Jak využít společné chvilky volného času? Kam zajít, kde si dát do těla, co neopomenout, a kde je pro vás připravená zábava či příjemný zážitek? Pokusíme se vám poradit připravenou nabídkou zimních aktivit a zážitků, které si Vrchlabí, jeho obyvatelé a místní podnikavci připravili pro návštěvníky z Čech i zahraničí, ale i pro Vrchlabáky!

 

Čtyři sedačkové lanovky, lyžařské areály pro děti i zkušené lyžaře

Skiareál Herlíkovice ve Vrchlabí

Své si tu najdou rodiče s malými dětmi i zkušení lyžaři. Lanovka s odpojitelným systémem, ideální pro malé návštěvníky, i pořádná lyžovačka s výjezdem až do 1000 m n. m. Kvalitní sněhovou pokrývku zabezpečují nové stroje pro úpravu terénu a nejmodernější zasněžovací technika. Půjčovny, Ski-servis, Test-centrum a lyžařské školy včetně služby hlídání dětí. Nový dětský park s pojízdným kobercem, kolotočem a dalšími zábavnými prvky.

Chci se dozvědět víc

Běžkařské tratě nejen ve Vejsplaších

Běžkařský areál Vejsplachy

Kilometry pravidelně upravovaných běžeckých tratí, z nichž jsou některé každý večer uměle osvětlené a dle potřeby zasněžované. Pokud počasí přeje, tak Vrchlabí disponuje 35 km pravidelně upravovaných běžeckých tratí, po kterých se můžete rozjet do širého okolí. Naopak, pokud je sníh jen ve vyšších polohách, velmi dobré lyžování zažijete na Kněžicích.

Běžkařský areál Vejsplachy

Krkonošský pohádkový betlém v zámeckém parku

Krkonošský pohádkový betlém v zámeckém parku

Advent ve Vrchlabí se nese ve světle mnoha vánočních světelných dekorací, zasněžené krajiny a města a ze dřeva vyřezaného krkonošského pohádkového betlému nedaleko zámku. Přijďte se podívat!

Za betlémem do parku

Unikátní mechanický vyřezávaný betlém před zámkem

Unikátní mechanický vyřezávaný betlém

Před vstupem do zámku najdete od 23. prosince 2023 do konce ledna 2024 roubenou chaloupku se šindelovou střechou, pod kterou se nachází pohyblivý, ručně vyřezaný, mechanický betlém s celkem 254 figurkami!

Ten chci vidět

Dům se sedmi štíty - muzeum a kavárna

Dům se sedmi štíty

Jedna z nejstarších stavebních památek z první poloviny 16. století bývala obydlím hlavně řemeslníků. Dnes je v jeho podkrovních prostorách umístěno muzeum, kde se můžete podívat, jak dřív žili jeho obyvatelé. V přízemí domu se nachází kavárna s atmosférou let minulých.

Do kavárny 

Čtyři historické domky - do muzea nebo na výstavu

Čtyři historické domky

V muzeu v čtyřech štítových domech naproti kostelu se seznámíte s historií města a životem v Krkonoších. V domcích také nechybí kout věnovaný nejmenším. Děti se zde nejen zabaví, ale i seznámí s fenomény krkonošské historie. Za návštěvu stojí také aktuální výstava - Půjdem spolu do Betléma.

Do Krkonošského muzea

Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

Nové návštěvnické centrum nahradilo v minulosti oblíbené expozice Kámen a život a Člověk a hory v Augustiniánském klášteře. Správa KRNAP v novém Muzeu Krkonoš vytvořila expozici dokumentující příběh Krkonoš, a to jak s ohledem na jedinečnou přírodu, tak ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Stojí za návštěvu

Moderní aquacentrum i plavecký bazén

Moderní aquacentrum i plavecký bazén

Příjemné prostředí nového aquacentra s krásným výhledem k dřevěnému molu s rybářským domkem je tou pravou relaxaci po mrazivém dni či výletu. A každý si tu najde své, relaxaci i zábavu: plavecký bazén se čtyřmi dráhami, brouzdaliště, vířivku, tobogán a skluzavky, divokou řeku i parní kabinu.

Více informací

Za sportem i aktivním odpočinkem

Potřebujete vyčistit hlavu nebo protáhnout tělo? Můžete využít místní sportoviště, o které tu není nouze.

Za poznáním a zábavou

Chcete poznat město, nebo se jen projít zajímavými místy a možná si i trochu pohrát a pobavit se? Pak využijte některou z připravených tras, která vás povede a ukáže, co byste neměli minout. A některé hravé trasy jako bonus zabaví i vás nebo vaše malé společníky.