Podkrkonoší

Podhůří Krkonoš

Zvlněná krajina pod horami často nabízí krásnější výhledy právě na Krkonoše a do kraje, která je sice méně turisticky exponovaná ale minimálně stejně půvabná. Méně náročná převýšení při výšlapech, historická zákoutí či lidová architektura je oázou pro tělo i ducha. A někdy za celý den ani dušičku nepotkáte.

Chcete-li si odpočinout od hor a stoupání do kopců, otočte své kroky od hor a vyrazte do podhůří. V příjemné dojezdové vzdálenosti od od Vrchlabí je Český ráj s Jičínem a Prachovskými skalami, Semily s atraktivní Riegrovou stezkou, Adršpašské skály, Broumovsko, ale především Podkrkonoší s řadou zajímavých míst, které si vaši návštěvu rozhodně zaslouží.

Malebné podhůří

Zvlněná krajina, pole a louky, boží muka u křižovatek cest, vesnice jako malované a klid a pohoda. To vše Podkrkonoší splňuje. Cílem výletu se tak může stát i samotná procházka nejrůznějšími naučnými stezkami a tichou přírodou. Při návštěvě podhůří byste však neměli minout top cíle, jakými jsou Zoologická zahrada ve Dvoře Králové, barokní Hospital Kuks, pohádková Přehrada Les Království či horám nejbližší hrad Pecka.

Český ráj to napohled

Nejen na hory je od nás blízko, zcela jiná krajina Českého ráje se svými hrady, zámky a skalními městy je v dojezdové vzdálenosti a vybízí k výletu. Jičín se svou komponovanou kulturní krajinou, zapeklité Prachovské skály, romantické Hruboskalsko nebo zřícenina tajemného hradu Frýdštejn, stačí si jen vybrat.