Vrchlabský zámek

Jeden den ve Vrchlabí

Navštivte město v srdci nejvyšších českých hor. Přesvědčete se, že Vrchlabí žije! 

Dopoledne

Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

2 hodiny anebo také celý den

Pokud jste přijeli autem, můžete ho pohodlně zaparkovat na bezplatném parkovišti u kláštera. Určitě si všimnete skály přirostlé k budově historického kláštera. V roce 2023 tu vzniklo nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku - Muzeum Krkonoš, expozice dokumentující příběh Krkonoš, a to jak s ohledem na jedinečnou přírodu, tak ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Více o návštěvnickém centru

Krkonošské centrum environmentálního rozvoje

10 min.
Krkonošské centrum environmentálního rozvoje

Kolem jedinečné budovy Krkonošského centra environmentálního vzdělávání zvané KRTEK, která je ze dvou třetin zabudovaná pod zemí a tedy pro vás neviditelná, projdete do zámeckého parku.

KRTEK

Zámek Vrchlabí

20 min.
Zámek Vrchlabí

Zámecký park, nevelký rozlohou, ale bohatý na zajímavé druhy stromů i lavičky láká k posezení. Navíc, na hladině rybníka se odráží zámek, kouzelná renesanční stavba ze 16. století. Dnes městský úřad, do jehož vstupní haly však můžete bez obav nahlédnout.

Vrchlabský zámek

Regionální turistické informační centrum Krkonoše

15 min.
Regionální turistické informační centrum Krkonoše

Od zámku pokračujte na náměstí TGM, symbolického centra města. Stojí zde barokní radnice, v jejímž přízemí sídlí Regionální turistické informační centrum Krkonoše. Sháníte-li radu, mapu, brožurku nebo turistickou vizitku, je tím správným místem vašich dalších kroků.

Na náměstí je také restaurace Botta Café. Pokud jste ještě nesnídali, neměli byste ji minout – ochutnejte domácí dezerty, vyhlášené perníkové lívance nebo vaječné omelety.

Náměstí Míru, nejstarší domky, kostelní chrám a Poesiomat

20 min.
Poesiomat ve Vrchlabí

Z náměstí TGM pokračujte na Náměstí Míru. Trefíte k němu snadno – věž kostela sv. Vavřince vás povede. Přímo před kostelem stojí Poesiomat. Vypadá jako podivná roura, ale po zatočení klikou nabídne jedinečné zvukové zážitky. Zaposlouchejte se třeba do zvuků řeky Labe, nebo skladby Čtvero ročních období od Antonia Vivaldiho.

Historické domky

1 hodina
Čtyři historické domky

Naproti kostelu vás určitě upoutá soubor čtyř štítových domů s podloubím. Ty patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších. V domcích jsou umístěné expozice Krkonošského muzea, které vás seznámí například s historií města.

Krkonošské muzeum

Poledne

Když je čas na oběd

1–2 hodiny
Vrchlabská gastroscéna

V centru města se nachází prestižní restaurace Farma šéfkuchaře Lukáše Čížka, který v roce 2022 získal titul Kuchař roku. Nebojte se tu zastavit na polední menu, nabídka je pestrá a ceny srovnatelné s jinými podniky ve městě.

Gastronomie ve Vrchlabí

Odpoledne

Klášterní zahrada

20 min.
Klášterní zahrada

Zpět na parkoviště se tentokrát projděte klášterní zahradou. Prohlédněte si ovocný sad, bylinkové záhonky, geologickou expozici i nášlapnou stezku.

Do bazénu nebo vířivky

1-2 hodiny
Aquacentrum Vrchlabí

Vrchlabí ještě neopouštějte, ale autem se přesuňte do jeho částí zvané Vejsplachy. Koncem roku 2022 tu bylo otevřeno nové Aquacentrum. Nabízí plavecký a relaxační bazén, vířivku i vyžití pro děti včetně tobogánu.

Aquacentrum

Volnočasový areál Vejsplachy

1-2 hodiny
Volnočasový areál Vejsplachy

Pokud chcete být raději venku, nebo vám po návštěvě aquaparku ještě zbývá čas a energie, projděte se kolem rybníku ve Vejsplaších, kterému místní neřeknou jinak než Kačák. Součástí areálu je také skvělý Medvědí pumptrack nebo Skatepark.

Vejsplachy

Večer

Film ve stylovém kině nebo na letňáku

1–2 hodiny
Kino Kartonka 1904

Chcete-li den ve Vrchlabí příjemně zakončit, doporučujeme Kino Kartonka a o prázdninových měsících Letní kino Tripsi. Divadelní představení i zajímavé koncerty nabízí Kulturní dům Střelnice, který hrál také „hlavní“ roli ve filmu Miloše Formana Hoří, má panenko!

Program kina