Poesiomat ve Vrchlabí

Poesiomat

Kovová roura po zatočení klikou nabídne kulturní, ale i sportovní či přírodní ikony spojené s městem a regionem. Například zvukovou stopu z filmu Hoří, má panenko, zvuky řeky Labe nebo záznamy medailových olympijských jízd místních rodaček Karolíny Erbanové a Evy Samkové.

Poesiomat stojí na náměstí Míru nedaleko kostela sv. Vavřince vedle připomínky někdejšího vodního náhonu, kterým dnes opět protéká voda z Labe. Slavná česká řeka se v Poesiomatu objevuje hned v několika motivech. Ať už jde o zvuky Labského vodopádu a Labe vtékající do hamburského přístavu či báseň od Jaroslava Vrchlického namluvenou Davidem Vávrou.

Dramaturgie každého Poesiomatu podle autora Ondřeje Kobzy vzniká vždy ve spolupráci s místními institucemi tak, aby co nejlépe vystihovala společenský, kulturní či přírodní význam města. Poesiomat je jakousi symbolickou pamětní deskou místa. U Vrchlabí navíc velmi rozmanitou.  Jde o geniální průřez různými tématy: od pohádek přes sportovní úspěchy nebo recept na kyselo až po hlášky z filmu Miloše Formana. Složení vrchlabského Poesiomatu je zodpovědné a různorodé. Obsahuje poesii i prózu. K tomu různé další jedinečné zvuky. Vše z minulosti i současnosti na nejrůznější témata.

Mapa

GPS
50.6293833N, 15.6081444E

Informace

Adresa

Náměstí Míru,
543 01 Vrchlabí

Další zajímavosti v okolí

Čtyři historické domky ve Vrchlabí
Čtyři historické domky
Kostel sv. Vavřince ve Vrchlabí
Kostel sv. Vavřince
Budova nové radnice
Budova nové radnice
Zámek Vrchlabí
Zámek