Do Vrchlabí s dětmi

Do Vrchlabí s dětmi

Všichni rodiče vědí, že obyčejná procházka je tradiční dětský nepřítel. Proto jsou pro vás ve Vrchlabí připraveny procházky neobyčejné, spojené s hledáním pokladu nebo s napínavými příběhy. Pokud si potřebujete odpočinout po túře a jen tak vegetit nebo si naopak s dětmi trochu zařádit a upustit energii, vše je ve Vrchlabí možné. Podívejte se níže do nabídky a vybírejte.

Do Vrchlabí za pokladem a pohádkami

Ve Vrchlabí jsou vás a vaše děti připraveny procházky neobyčejné, spojené s hledáním pokladu nebo s napínavými příběhy. Hledačky s Gendorfem jsou různě dlouhé, provedou vás zajímavými částmi města a děti zabaví plněním úkolů po cestě. Vrchlabské questy jsou navíc zapojené do razítkovací hry Pohádkové Krkonoše, takže mohou být začátkem vašeho pohádkového dobrodružství v Krkonoších.Na podobném principu jako hledačky fungují také Skryté příběhy, které jsou navíc spojeny s virtuální realitou.

S dětmi za sportem

Využijte zázemí profesionálních sportovišť i zábavních areálů. Děti by vám určitě neodpustily, kdybyste minuli nové Aquacentrum s tobogánem. Máte–li s sebou koloběžku, skateboard nebo kolo (a pevné nervy k tomu) užijte si skatepark a pumptrack v jeho těsné blízkosti. V zimě vyzkoušejte závodní běžkařské tratě ve Vejsplaších, uměle zasněžované a dokonce osvětlené. Jsou skvělé i pro začátečníky, ideální pro první sklouznutí. Pro malé lyžaře doporučujeme lyžařské areály na Kněžickém vrchu s veškerým zázemím a mírnými, širokými svahy. Led hladký jako zrcadlo a dostatek pomocných hrazdiček nabízí hokejová hala druholigového Vrchlabí. A to téměř celoročně.

S dětmi za kulturou (a zábavou)

Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku, otevřené na podzim 2023, nabízí zcela nové, moderní a interaktivní expozice o Krkonoších. Krkonošské muzeum ve Čtyřech historických domcích je otevřeno již dnes a představí vám lidová řemesla Krkonoš. Během prázdninových měsíců nabízí informační centrum komentované prohlídky těch nejzajímavějších vrchlabských památek. Se staršími dětmi je zvládnete hravě a podíváte se i na místa běžně nedostupná. Pohádky pro děti pravidelně promítá kino Kartonka 1904 a vždy v neděli se hraje dětské divadlo v Kulturním domě Střelnice.  

S dětmi za jídlem a pitím

Bez těch správných dobrot se neobejde žádný výlet s dětmi. Pokud sháníte menší svačinu pro děti a dobrou kávu pro sebe, doporučujeme v letních měsících Kavárnu 7 štítů. V létě proto, že uvnitř je prostoru pomálu, ale venku je připraveno krásné posezení ve stínu stromů s klouzačkou a pískovištěm. Svačinku do ruky pořídíte v přízemí obchodního domu IT Centrum, kde je jak bufet s cukrárnou, tak okénkový prodej pizzy. Na oběd či večeři zajděte do restaurace Coolino (dříve Mincovna) s dětským koutkem. Za hezkého počasí je ideální také venkovní zázemí restaurace Na špeku, U Švejka nebo vietnamské restaurace Viet Thai. 

S dětmi na výlet do Krkonoš

Pokud je pro vás Vrchlabí startovním bodem pro pěší výlety do hor, máme pro vás pár tipů. 

•    Na Kněžice za koníčky
•    Na rozhlednu Žalý
•    Vláčkem Bubáčkem do Strážného

Když máte jen malou chvilku

Projděte se zámeckým parkem. Když přibalíte do batohu pár rohlíků, potěšíte děti i kačenky na místním rybníku. Nahlédněte do vstupní haly zámku, potkáte tam medvědy. Bohužel jen na obrazech. Na zámecký park volně navazuje klášterní zahrada s altánkem, kde si můžete dát svačinku, přírodním tunelem, ve kterém se budete střídavě honit a schovávat a mini geologickou expozicí s ukázkou krkonošských hornin, které můžete zkusit přeskákat.