Quest - S Gendorfem do Pekla a zpět

Quest - S Gendorfem do Pekla a zpět

9 km
3 hod.

Vydejte se objevovat krásy Vrchlabí s jednou z nejvýznamnějších osobností historie města Vrchlabí, s Kryštofem Gendorfem z Gendorfu. Quest vás povede a ukáže vám kudy kam.

Začínáme v centru města, na náměstí TGM.  V městském informačním centru si můžete vyzvednout tištěnou hledačku, nebo si ji doma sami vytisknout. Ta má v sobě mapu, veršovaný text a tajenku, která vás provede celou trasou až k pokladu.

Trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky (fyzicky však náročnější - 2 km do kopce), cesta vede po zpevněném povrchu, lesní a luční cestou. Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku. Na jednotlivých stanovištích získáte písmena, která podle čísel zaznamenáte do klíče - tajenky. Převážně turistická trasa vede do Hořejšího Vrchlabí a přírodní krajinou kolem města zpět do centra.

Quest / hledačka  je zábavná hra pro děti i dospělé, připomínající „honbu za pokladem“. Jedná se o spojení turistiky s odměnami v podobě zajímavostí na cestě nebo drobných odměn v cíli. Hledačka je na vlastní nebezpečí.

Čtyři questy neboli hledačky ve Vrchlabí, jsou poznávací trasy po kulturních i přírodních atraktivitách města.   
Jde o kratší i delší trasy:  

  • S Gendorfem centrem města 2,5 km;
  • S Gendorfem po Hartě - 5 km;
  • S Gendorfem do Pekla a zpět 9 km;
  • S Gendorfem až na Kačák 5,5 km.

Další vycházky a trasy

Pěší
Quest - S Gendorfem až na Kačák
6.1 km
2.5 hod.
Quest - S Gendorfem až na Kačák
Pěší
Quest - S Gendorfem centrem města
2.5 km
1.25 hod.
Quest - S Gendorfem centrem města
Pěší
Quest - S Gendorfem po Hartě
5 km
5 hod.
Quest - S Gendorfem po Hartě