Quest - S Gendorfem po Hartě

Quest - S Gendorfem po Hartě

5 km
5 hod.

Vydejte se objevovat krásy Vrchlabí s jednou z nejvýznamnějších osobností historie města Vrchlabí, s Kryštofem Gendorfem z Gendorfu. Quest vás povede a ukáže vám kudy kam.

Začínáme na železniční zastávce ve Vrchlabí 3 (trasa Kunčice n. L.–Vrchlabí) a končíme nedaleko zastávky MHD (400 m od výchozího bodu). Trasa vede po turisticky neznačených zpevněných i nezpevněných cestách. V městském informačním centru si můžete vyzvednout tištěnou hledačku, nebo si ji doma sami vytisknout. Ta má v sobě mapu, veršovaný text a tajenku, která vás provede celou trasou až k pokladu.

Trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky (fyzicky však náročnější pasáž lesním stoupáním na Ovčák). Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku. Na jednotlivých stanovištích získáte písmena, která podle čísel zaznamenáte do klíče - tajenky.

Quest / hledačka  je zábavná hra pro děti i dospělé, připomínající „honbu za pokladem“. Jedná se o spojení turistiky s odměnami v podobě zajímavostí na cestě nebo drobných odměn v cíli. Hledačka je na vlastní nebezpečí.

Čtyři questy neboli hledačky ve Vrchlabí, jsou poznávací trasy po kulturních i přírodních atraktivitách města.   
Jde o kratší i delší trasy:  

  • S Gendorfem centrem města 2,5 km;
  • S Gendorfem po Hartě - 5 km;
  • S Gendorfem do Pekla a zpět 9 km;
  • S Gendorfem až na Kačák 5,5 km.

Další vycházky a trasy

Pěší
Quest - S Gendorfem až na Kačák
6.1 km
2.5 hod.
Quest - S Gendorfem až na Kačák
Pěší
Quest - S Gendorfem centrem města
2.5 km
1.25 hod.
Quest - S Gendorfem centrem města
Pěší
Quest - S Gendorfem do Pekla a zpět
9 km
3 hod.
Quest - S Gendorfem do Pekla a zpět