Quest - S Gendorfem až na Kačák

6.1 km
2.5 hod.

Vydejte se objevovat krásy Vrchlabí s jednou z nejvýznamnějších osobností historie města Vrchlabí, s Kryštofem Gendorfem z Gendorfu. Quest vás povede a ukáže vám kudy kam.

Začínáme v centru města, na náměstí TGM.  V městském informačním centru si můžete vyzvednout tištěnou hledačku, nebo si ji doma sami vytisknout. Ta má v sobě mapu, veršovaný text a tajenku, která vás provede celou trasou až k pokladu.

Trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky, cesta vede po zpevněném povrchu. Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku. Na jednotlivých stanovištích získáte písmena, která podle čísel zaznamenáte do klíče - tajenky. Zpět do centra města je to od pokladu 15-20 min. chůze, ulicí Pražskou a Krkonošskou.

Quest / hledačka  je zábavná hra pro děti i dospělé, připomínající „honbu za pokladem“. Jedná se o spojení turistiky s odměnami v podobě zajímavostí na cestě nebo drobných odměn v cíli. Hledačka je na vlastní nebezpečí.

Čtyři questy neboli hledačky ve Vrchlabí, jsou poznávací trasy po kulturních i přírodních atraktivitách města.
Jde o kratší i delší trasy:

• S Gendorfem centrem města 2,5 km;
  • S Gendorfem po Hartě - 5 km;
  • S Gendorfem do Pekla a zpět 9 km;
  • S Gendorfem až na Kačák 5,5 km.

Další vycházky a trasy

Quest - S Gendorfem centrem města