Vivaldi a Vrchlabí

Skryté příběhy - Vivaldi a Vrchlabí

3.5 km
1 hod.

V pátrací venkovní hře vás přeneseme strojem času do začátku 18. století. Talentovaný benátčan, slavný skladatel Antonio Vivaldi, právě vstoupil do služeb vrchlabského pána hraběte z Morzinu. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

Talentovaný benátčan, slavný skladatel Antonio Vivaldi, vstoupil do služeb vrchlabského pána hraběte z Morzinu. Vivaldi je nyní vrchním skladatelem pro hraběcí kapelu a dostal nesnadný úkol. Musí složit skladbu, která by oslavovala krajinu morzinského panství - krajinu Krkonoš. Zimomřivý Ital se tedy vypravil do Vrchlabí, zažívá tu drobná dobrodružství, ale inspirace stále nepřichází. Když vyrazíte na herní trasu nazvanou Vivaldi a Vrchlabí, budete mít příležitost zapsat se do dějin hudby a pomoci tomu, aby vznikla nejznámější Vivaldiho skladba.
 
Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 5 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se v prostoru města, začíná na náměstí T.G.M. Osm zastavení prochází kolem nejzajímavějších míst v centru města a končí v parku u zámku.

Jde o procházku v délce 3,5 km a ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma (k dispozici na Google Play či  iTunes). Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. A na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh skladatele Vivaldiho. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.
 
Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s Vivaldim a tak budete mít originální památku na skvělý zážitkový výlet, na kterém si nikdo nevzpomněl, že by se měl ptát, kdy „už tam budeme?”. Nečekejte, sbalte si fidlátka a vyrazte.

Zahrát si skrytý příběh

Další vycházky a trasy

Pěší
Automobil pro císaře
1.9 km
0.75 hod.
Skryté příběhy - Automobil pro císaře
Pěší
Staří přátelé ve Vrchlabí
4.2 km
1.5 hod.
Skryté příběhy - Staří přátelé