Staří přátelé ve Vrchlabí

Skryté příběhy - Staří přátelé

4.2 km
1.5 hod.

V pátrací venkovní hře vás přeneseme strojem času do začátku 30. let 20. století. Viktor Kugler, rodák z našeho města, žije v Holandsku, ale přijíždí do Vrchlabí, aby pomohl příteli z mládí. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

Viktor Kugler se po první světové válce přestěhoval do Holandska, kde pracuje ve firmě, kterou řídí Otto Frank. Každý rok podniká se svými dvěma přáteli z Vrchlabí výlet po Evropě, ale letos to vypadá, že ani jeden z nich nepojede. Viktor netuší proč. Pomoz mu zjistit, co ohrožuje jejich přátelství.

Viktor Kugler se 6. června 1900 ve Vrchlabí narodil švadleně Emilii Kuglerové. Jeho životní pouť ho přivedla do Holandska, kde se stal za druhé světové války jednou z klíčových osob podporujících ukrytou židovskou rodinu Frankových. Po jejich prozrazení byl také vězněn. Ve světoznámém Deníku Anne Frankové je zachycen pod jménem Harry Kraler. Za jeho statečnost mu bylo uděleno vysoké izraelské vyznamenání Spravedlivý mezi národy. Zemřel 14. prosince 1981 v Kanadě.

Venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 5 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se v prostoru města, začíná na náměstí Míru. Osm zastavení prochází Hořejším Vrchlabím, tedy nestarší částí města. Trasa vás povede okolo říčky Labe ke kovárně a po druhém břeh zpátky do centra města k domu, v němž se Viktor Kugler narodil.

Jde o procházku v délce 4,2 km a ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma (k dispozici na Google Play či  iTunes). Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. A na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh rodáka Viktora Kuglera. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Zahrát si skrytý příběh

Další vycházky a trasy

Pěší
Automobil pro císaře
1.9 km
0.75 hod.
Skryté příběhy - Automobil pro císaře
Pěší
Vivaldi a Vrchlabí
3.5 km
1 hod.
Skryté příběhy - Vivaldi a Vrchlabí