Automobil pro císaře

Skryté příběhy - Automobil pro císaře

1.9 km
0.75 hod.

V pátrací venkovní hře se ocitnete na začátku 20. století. Pro firmu Petera je zakázka císaře pána zakázkou snů. Když ji nestihnou, bude to noční můra. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

První český automobil dorazil do Vídně roku 1898 a svou rychlostí předčil i rakouské výrobce, což způsobilo spoustu nevole a závisti. Nyní se píše rok 1908 a synové zesnulého továrníka Petery chtějí prorazit na stále se rozvíjejícím automobilovém trhu výrobou karosérií. Velkou šancí pro firmu je zakázka pro samotný císařský dvůr, a to výroba automobilu k oslavě 60. jubilea vlády Františka Josefa I. Do cesty se jim však staví čas a konkrétní požadavky císařského kancléře.

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 5 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Trasa začíná na Kozím plácku, kde byla dílna rodiny Peterových. Následně jde na lokalitu Kalvárie a pak přes centrum a zámecký park k zimnímu stadionu.

Jde o procházku v délce 1,9 km a ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma (k dispozici na Google Play či  iTunes). Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. A na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh továrníka Petery. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Zahrát si skrytý příběh

Další vycházky a trasy