Léto ve Vrchlabí

Léto ve Vrchlabí

Letní měsíce jsou ve znamení volného času, dovolené, nových zážitků. Od každého kousek najdete v nevelkém městě uprostřed Krkonoš. Vyrazte do Vrchlabí na procházku se zvídavými dětmi, za poznáním, které obohatí i znalce historie, za zážitky a aktivním pohybem, za pohodou a kulinářskými zážitky. Vrchlabí žije a o pohodu místních i přicházejících návštěvníků je tu dobře postaráno.

Prohlídky vrchlabských památek s průvodcem

Zámecká hala

Navštivte s průvodcem nejzajímavější památky města Vrchlabí, které se vám otevírají jen v létě. Prohlédněte si interiéry kostela sv. Vavřince a klášterního kostela sv. Augustina, nechejte se provést zámkem a poznejte zámeckou kapli Černínů-Morzinů.

Komentované prohlídky

Vodní elektrárna na náměstí Míru

Vodní elektrárna na náměstí Míru

Náměstí Míru zdobí na rok nainstalované umělecké dílo Vodní elektrárna od Lubomíra Typlta z Nové Paky. Městu Vrchlabí ho zapůjčila galerie EPO1 manželů Kasperových z Trutnova. Moderní umění ve veřejném prostoru budí tradičně mnoho emocí, je ale především výzvou k zamyšlení.

Chci vědět víc

Letní kino TRIPSI

Letní kino TRIPSI

V letním kině v areálu zámecké kaple Černínů-Morzinů se můžete těšit na promítání pod širým nebem každou čtvrtek a pátek. První promítání je plánováno na 4. července a poslední na 31. srpna.

Aktuální program

Zatočte si klikou poesiomatu

Poesiomat na náměstí Míru

Zaposlouchejte se do nejrůznějších zvuků, které s Vrchlabím souvisí. Kovová roura vám po zatočení klikou nabídne zvukovou stopu z filmu
Hoří, má panenko, šumění a burácení Labe nebo záznamy medailových olympijských jízd místních rodaček Karolíny Erbanové a Evy Samkové. Můžete si užít verše místních umělců, Vivaldiho Čtvero ročních dob i jednu z Krkonošských pohádek.

Kde ho najít?

Vrchlabské kostely otevřeny návštěvníkům

Kostel sv. Vavřince

Klášterní kostel sv. Augustina a kostel sv. Vavřince budou během letních prázdnin opět otevřeny pro návštěvníky. Využijte jedinečné příležitosti prohlédnout si krásné církevní prostory v tichu a samotě či s průvodcem.

Více informací

Vláček Bubáček

Vláček Bubáček

Turistický Vláček Bubáček přepravuje své pasažéry ve Vrchlabí od 2. července po celé léto. Můžete využít horské trasy s dechberoucími výhledy Vrchlabí–Strážné, Vrchlabí–Benecko.

Jízdní řád a další informace

Komentovaná prohlídka zámku a zámecké kaple

Zámek ve Vrchlabí

Zámek slouží už mnoho let jako městský úřad. Některé prostory však stále připomínají zámecké časy, do kterých se můžete přenést díky komentovaným prohlídkám dvou památek, zámku (vstupní hala, knihovna a rytířský sál) a zámecké kaple Černín-Morzinů, a to každý prázdninový čtvrtek od 15 hodin.

Více informací

Přírodní koupání na Kačáku

Rybník Kačák

V horkých letních dnech poskytuje rybník příjemné ochlazení, ovšem pouze na vlastní nebezpečí. Svlažit se můžete z travnaté pláže, dřevěného mola či rybářského domku uprostřed rybníka. Na západním břehu rybníka je písečné dno. Samozřejmostí jsou převlékárny, venkovní sprcha, toalety i občerstvení a dětské hřiště.

Tudy k rybníku

Do muzea a za poznáním

Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí
Muzeum Krkonoš
Čtyři historické domky ve Vrchlabí
Čtyři historické domky
Krkonošské centrum environmentálního rozvoje KRTEK
Krkonošské centrum environmentálního rozvoje KRTEK
Dům se sedmi štíty ve Vrchlabí
Dům se sedmi štíty
Galerie "M"
Galerie "M"

Pojďte si hrát, projít se zajímavými místy a užít si Vrchlabí

Pěší
Naučná stezka Vrchlabím
1.8 km
1 hrs
Naučná stezka Vrchlabím
Pěší
Vivaldi a Vrchlabí
3.5 km
1 hrs
Skryté příběhy - Vivaldi a Vrchlabí
Pěší
Quest - S Gendorfem centrem města
2.5 km
1.25 hrs
Quest - S Gendorfem centrem města
Pěší
Řeka Labe ve Vrchlabí
10.7 km
3 hrs
Labská trasa
Pěší
Automobil pro císaře
1.9 km
0.75 hrs
Skryté příběhy - Automobil pro císaře
Pěší
Staří přátelé ve Vrchlabí
4.2 km
1.5 hrs
Skryté příběhy - Staří přátelé
Pěší
Klášterní kostel sv. Augustina Vrchlabí
4 km
1 hrs
Po stopách Morzina a Vivaldiho
Pěší
Návštěvnický okruh městem
1.7 km
0.5 hrs
Návštěvnický okruh městem

K letním prázdninám patří výlety

Rozhledna Žalý
Rozhledna Žalý
Lanovka z Herlíkovic
Čtyřsedačková lanovka z Herlíkovic na Žalý
Krkonoše
U nás začínají Krkonoše

Vrchlabské hudební léto 2024

Tradiční letní festival klasické hudby v srdci Krkonoš
Vrchlabské hudební léto

Přijměte pozvání na letní večery s klasickou hudbou, které patří již XXIX. let k předním kulturním akcím města a krkonošského regionu. Vrchlabské hudební léto se tradičně koná v klášterním kostele sv. Augustina, barokní perle Krkonoš a zároveň nekropoli rodiny Morzinů.

Program koncertů na rok 2024

Přijměte pozvání na letní vrchlabské akce

Čeká vás Řemeslnické léto v podloubí historických domků (2. 7. – 4. 8. 2024), Živé náměstí s živou hudbou, pohádkami, dílničkami a dobrou náladou (20. 7. 2024), Krkonošské slavnosti s celodenním hudebním i zábavným programem (10. 8. 2024) a Vrchlabské folklórní ozvěny s přehlídkou evropských i exotických folklórních souborů (15. 8. 2024). To vše a ještě mnohem více...