Za historií, kulturou a poznáním

Za historií a poznáním do Vrchlabí

Vrchlabí je kulturním srdcem Krkonoš, městem se zajímavou historií a řadou pamětihodností, které je určitě dobré neminout. Jste-li kulturně založení a baví vás společnost a setkávání, pak jistě doceníte tento přehled.

Komentované prohlídky vrchlabských památek

Komentované prohlídky nejzajímavějších památek

Navštivte nejzajímavější a běžně uzavřené památky města Vrchlabí. Vystupte na věž kostela sv. Vavřince, prohlédněte si interiér klášterního kostela, zámku a Morzinské kaple.

Více informací

Návštěvnický okruh aneb co neminout

Klášterní kostel sv. Augustina

Máte hodinu času a chtěli byste si prohlédnout to nejzajímavější z Vrchlabí? Pak tu máme pro vás návštěvnický okruh. Provede vás historickým centrem kolem zámku, klášterní zahradou k typické krkonošské lidové architektuře a kolem novogotického kostela zpět na náměstí. Pokud budete pozorní, vyplníte tajenku, ještě si odnesete drobnou odměnu.

Návštěvnický okruh

Historická zastavení

Přemýšlíte rádi nad šikovností našich předků, nad jejich životem, smyslem a cíli? Historie je plná překvapení, nečekaných propojení a neuvěřitelného umu lidí, kteří si museli poradit bez technických vymožeností současnosti. Pojďte obdivovat, co dovedli i v menším podhorském městě.

Vrchlabí žije kulturou

Máte-li rádi společnost a kulturní dění, ve Vrchlabí se stále něco děje. Jarmarky, masopust, řemeslné léto, svatojánská noc, pivní slavnosti, motorkářské požehnání, ale i série koncertů klasické hudby Vrchlabské hudební léto, divadelní sezona, folklórní festival, dožínky. Ve společnosti kvalitních filmů můžete zůstat pod širým nebem v letním kině nebo navštívit nový kulturní prostor komorního kina Kartonka 1904.

Antonio Vivaldi

Čtvero ročních období a Vrchlabí
Antonio Vivaldi

Hrabě Václav Morzin, který je pohřben v rodové hrobce v kostele sv. Augustina ve Vrchlabí, byl velkým mecenášem umění. V jeho kapele působila celá řada vynikajících muzikantů první poloviny 18. století a vrcholem jeho umělecké činnosti byl kontakt s Antoniem Vivaldim.

Jak to vlastně bylo?