Jaro ve Vrchlabí

Jaro ve Vrchlabí

Jaro láká do přírody a na procházky. Sluneční paprsky zase o kus více hřejí a nutí nás nezůstávat doma, ale vyrazit na výlety, za poznáním, za jarními kvítky a rozkvetlými stromy. Poznejte s námi Vrchlabí. Naučné stezky vás zavedou do zelených koutů města, odkryjí něco z jeho kouzla i historie a užijete si i výhledy na hory.  

Stezka vody městským parkem

Stezka vody městským parkem

Městský park ožívá vodou a vy se můžete vydat na naučnou Stezku vody! Najdete jezírka ukrytá v městském parku? Po naučné stezce se projdete kolem obnovených starých jezírek, objevíte tůně pro vážky a užijete si i výhledy na Vrchlabí a nedaleké hory.

Chci vyrazit na cestu

Hřbitovní stezka Za pamětí Vrchlabí

Hřbitovní stezka Za pamětí Vrchlabí

Přijměte pozvání k procházce po místech posledního odpočinku významných osobností spjatých s historií krkonošského města Vrchlabí. Kromě toho si užijete klid a ticho, který hřbitov většinou poskytuje, doplněný o nádherné rozhledy na město i okolní kopce.

Hřbitovní stezka

Hledačky s Gendorfem

Hledačky s Gendorfem

Vydejte se objevovat krásy Vrchlabí s jednou z nejvýznamnějších osobností historie města. Questy neboli hledačky s Gendorfem, vám ukážou kudy kam. Questing je zábavná hra pro děti i dospělé, připomínající „honbu za pokladem“. Čtyři questy vás povedou po jednotlivých zastaveních, kde hledáte indicie pro vyluštění tajenky a pokračování v cestě. Když projdete celou trasu, získáte znění tajenky, která vás dovede k pokladu. Vybrat si můžete kratší i delší trasy: 

Skryté příběhy ve Vrchlabí

Vivaldi a Vrchlabí

Mobilní hra Skryté příběhy vás přenese strojem času do minulosti, kde vás ve třech příbězích seznámíme se zajímavými osobnostmi spjatými s Vrchlabím. Čeká vás vždy zajímavý příběh s drobnými úkoly a nenáročnou poznávací trasou nejen po městě. Poznáte továrníka Peteru ve hře Automobil pro císaře a pochopíte roli Vrchlabí v automobilovém průmyslu. Zjistíte, jak cenné může být přátelství v těžké době 2. sv. války a poznáte osud rodáka Viktora Kuglera, který se nebál pomoci Židům v těžké době, v příběhu Staří přátelé. A kdo by neznal Antonia Vivaldiho? Málokdo však tuší, že byl spjat s Vrchlabím a místním hrabětem Václavem Morzinem. Podrobnosti zjistíte ve hře Vivaldi a Vrchlabí

Volnočasový areál Vejsplachy

Volnočasový areál Vejsplachy

Pár kroků z centra města a jste v zeleni, přírodě, oáze pro duši i pro tělo. Pojďte si odpočinout od každodenních povinností při procházce kolem rybníka, po povalovém chodníku přírodním biotopem, nebo se posaďte na břehu u dobré kávy. Děti si zatím mohou vyzkoušet svoje schopnosti na pumptracku, ve skateparku, na trampolínách či jen tak na kole nebo na dětském hřišti.

Chci vědět víc

Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

Muzeum Krkonoš

Nové návštěvnické centrum nahradilo v minulosti oblíbené expozice Kámen a život a Člověk a hory v Augustiniánském klášteře. Správa KRNAP v novém Muzeu Krkonoš vytvořila expozici dokumentující příběh Krkonoš, a to jak s ohledem na jedinečnou přírodu, tak ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Stojí za návštěvu

Poesiomat na náměstí Míru

Poesiomat na náměstí Míru

Zatočte si klikou a kovová roura resp. poesiomat vám nabídne kulturní, ale i sportovní či přírodní ikony spojené s městem a regionem. Například zvukovou stopu z filmu Hoří, má panenko, zvuky řeky Labe nebo záznamy medailových olympijských jízd místních rodaček Karolíny Erbanové a Evy Samkové.

Chci vědět víc

Krkonošské muzeum ve čtyřech historických domcích

Krkonošské muzeum ve čtyřech historických domcích

Čtyři štítové historické domky v sobě ukrývají bohatou expozici spojenou s historií Vrchlabí, ale i krkonošského řemeslného a lidového umění. 

Výstava krkonošské výtvarnice Evy Edler – Sklo v obrazech (vernisáž proběhla 9. dubna), která vás vtáhne do fascinujícího světa symbiózy skla a obrazů. Výstava potrvá do 1. září 2024.

Více informací

Moderní aquacentrum i plavecký bazén

Moderní aquacentrum Vrchlabí

Příjemné prostředí nového aquacentra s krásným výhledem k dřevěnému molu s rybářským domkem je tou pravou relaxací po ještě chladném dni či jarním výletu. A každý si tu najde své, relaxaci i zábavu: plavecký bazén se čtyřmi dráhami, brouzdaliště, vířivku, tobogán a skluzavky, divokou řeku i parní kabinu.

Aquacentrum

Vyrazte za poznáním

Jaro láká k pohybu na čerstvém vzduchu. A může-li se člověk u toho obohatit o zajímavosti a nové poznatky, určitě nezaváhá. Poznejte s námi známé, méně známé i často skryté příběhy a místa, která stojí za to zhlédnout.

Vrchlabí žije kulturou

Kultura je nedílnou součástí člověka a obohacuje nás, rozvíjí a rozšiřuje obzory. Cítíte-li sic drobný nedostatek, neváhejte a vyrazte na některé z představení či koncertů do Kulturního domu Střelnice, na nové i starší kvalitní filmy do Kina Kartonka 1904, nebo na některou z výstav do Galerie Morzin či do Krtka (KCEV Krtek).