Komentované prohlídky vrchlabských památek

Knihovna na zámku ve Vrchlabí

Navštivte nejzajímavější a běžně uzavřené památky města Vrchlabí. Prohlédněte si interiér kostela sv. Vavřince, klášterního kostela, zámku a Morzinské kaple.

Během letních prázdnin se dveře jindy nedostupných vrchlabských památek otevírají dokořán. Regionální turistické informační centrum Krkonoše organizuje "Prohlídky vrchlabských památek s průvodcem", které vás zavedou na ta nejkrásnější místa ve městě.

Díky prohlídkám si prohlédnete kostel sv. Vavřince, který stojí na místě jednolodního gotického kostela ze 14. století. Vstoupíte do vrcholně barokního klášterního kostela sv. Augustina, kde jsou v současnosti ke zhlédnutí troje varhany a můžete vystoupat na kůr a prohlédnout si interiér celého kostela z výšky. Dále nahlédnete do interiéru zámecké hrobky rodu Černín-Morzínů, která je svou architekturou považována za zmenšeninu kostela sv. Vavřince. A v renesančním zámku navštívíte vstupní halu a dvě zasedací místnosti (bývalou knihovnu, rytířský sál). Navíc se dozvíte zajímavá fakta o vrchlabské historii, zakladateli města a dalších osobnostech.

Děti se mohou během prohlídky zúčastnit malé kvízové soutěže – odpovídají na otázky v letáčku, který obdrží při zakoupení vstupenky. Odměna je nemine, po prohlídce si ji mohou vyzvednout v infocentru.

Prohlídky čtyř památek se konají v červenci a srpnu vždy v pondělí v 11, 13 a 15 hodin a ve čtvrtek v 11 a 13 hodin.
Vstupné: 100,- dospělí, 70,- děti do 15 let, senioři nad 65 let.

Komentované prohlídky dvou památek, zámku (vstupní hala, knihovna a rytířský sál) a zámecké kaple Černín-Morzinů, se konají každý čtvrtek od 15 hodin. 
Vstupné: 50 Kč, snížené 30 Kč

Prohlídky s průvodcem odchází z informačního centra, kde zakoupíte vstupenky a dozvíte se vše potřebné.

Pro skupiny mimo letní prázdniny zajistíme prohlídky po předchozí domluvě. Využijte červnové dny a domluvte si v Regionálním turistickém informačním centru v budově radnice konkrétní čas prohlídky. Rádi provedeme děti ze základních, mateřských i středních škol. Pro menší děti máme připravenou drobnou odměnu za malý vědomostní kvíz.