Martin Kasík – klavírní recitál

Koncert letního XXIX. ročníku Vrchlabského hudebního léta. 

Martin Kasík
Konání akce
Místo
Kde

Kláštěrní kostel sv. Augustina, Husova ulice, Vrchlabí

Více informací
Vstupenky

Vstupné: 250 Kč, studenti a senioři 160 Kč, děti do 15 let 50 Kč

NEČÍSLOVANÝ SÁL | PRODEJ NA MÍSTĚ OD 18.30

program: 

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Balada g moll op.23
Balada F dur op. 38
Balada As dur op. 47
Balada f moll op. 52

Přestávka

Scherzo h moll op. 20
Scherzo E dur op. 54
Scherzo cis moll op. 39
Scherzo b moll op. 31

Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad.

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě u prof. Moniky Tugendliebové a pražskou AMU ve třídě prof. Ivana Klánského. Své hudební obzory si rozšířil mistrovskými kurzy u Lazara Bermana, Garricka Ohlsona, Christiana Zachariase, Paula Badury - Skody.

Vítězství v soutěži Pražského Jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999 mu otevřelo cestu na světová pódia - Carnegie Hall, sál Berlínské filharmonie, Wigmore hall, Tonhalle Zürich, Gewandhaus Leipzig, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia hall Helsinki, Auditorio de Barcelona, Suntory Hall Tokio, Kennedy Center Washington aj. 

Pod taktovkou dirigentů (Pinchas Zukerman, Marin Alsop, Yakov Kreizberg, Ingo Metzmacher, Serge Baudo, Ken-Ichiro Kobayashi, Libor Pešek, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil) vystoupil  s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, New York Chamber Philharmonic, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdam Symphony Orchestra, Helsinki Philharmonic, Singapore Philharmonic. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, s nimiž uskutečnil koncertní turné po Japonsku a USA.

Jeho nahrávky pro společnosti Supraphon a Arco Diva získaly nejvyšší ocenění v časopisech Gramaphone, Repertoire a Harmonie.

Mapa

GPS
50.6286075N, 15.6052292E