Tomáš Kačo – My Songbook / klavírní recitál

Slavnostní předkoncert letního již XXIX. ročníku Vrchlabského hudebního léta

Tomáš Kačo
Konání akce
Místo
Kde

Kláštěrní kostel sv. Augustina, Husova ulice, Vrchlabí

Více informací
Vstupenky

Vstupné: 350 Kč / studenti senioři 280 Kč

PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN 1. 2. 2024

My Songbook je výběr českých písní, mých oblíbených, které se mi zapsaly pod kůži již ve školním věku. Od té doby si je všechny pamatuju. Věřím, že melodie těchto písní jsou nesmrtelné.

Spousta z nás má na tyto melodie vzpomínky, které nás dokážou přenést v čase. To je krása hudby. Rád bych Vás pozval na společný výlet časem, kde budeme mít prostor pro své sny.  Tomáš Kačo

Tomáš Kačo tento večer vzdá hold tvůrcům, kteří svými písněmi navždy ovlivnili jeho dětství. Zazní originální variace na Holubí dům, Tulácké ráno či Dej mi víc své lásky. Vítejte na poetické a osobní cestě kultovním českým zpěvníkem druhé poloviny minulého století.

Cesta Tomáše Kača, klavíristy vybaveného talentem od přírody a nezměrnou pílí, ale také skladatele a aranžéra, je úžasným příběhem splněných životních snů. Své sólové recitály staví především na improvizaci, s níž rozehrává do neopakovatelných hudebních končin svůj jedinečný styl založený na fúzi klasiky, jazzu a tradiční romské hudby. Jeho hudební cestu kritika označuje za ojedinělou – „škatulku“ suis generis.

Tomáš Kačo komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, věnuje se i filmové hudbě. Rád připravuje témata na zadání pořadatelů. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“. 

Mapa

GPS
50.6286075N, 15.6052292E