Hančinou cestou do Lánova
Příjemnou trasou za stálého výhledu na panorama hor se vydejte Hančinou stezkou mezi loukami a remízky do Horního Lánova. V druhé části vás čeká několik zábavných zastavení naučné stezky, restaurace, kde se zaslouženě občerstvíte a zpět do Vrchlabí si můžete cestu ukrátit autobusem z Lánova.
Na trasu se napojíte za autobusovým nádražím ve Vrchlabí, z Lánovské ulice odbočíte do ul. Jos. Suka a poté už budete následovat cyklotrasu s číslem 4301, modře značenou. Ta vás povede celou cestou až do Lánova ke kravínu, za kterým narazíte na možnost občerstvení v Restauraci Bílý Hořec.
Hančina cesta
Cesta, odbočující z ruchu města hned za autobusovým nádražím, se vine mezi loukami a pastvinami. Lehce se vlní bez velkých kopců, zato s nádhernými rozhledy do krajiny, zejména na Krkonoše a obzvlášť na Černou a Liščí horu. Místní ji pojmenovali po vrchlabské rodačce Haně Jüptnerové, pedagožce a disidentce, signatářce Charty 77. Až si cestu projdete, pochopíte, proč ji mají Vrchlabáci tak rádi.
Naučná stezka Horní Lánov
Poznávat svět zvířat i rostlin a pobavit se s dětmi můžete i na nové naučné stezce v Horním Lánově a na mnoha zábavných zastaveních. Před případným deštěm se můžete schovat v krytém altánku a na ohništi můžete upéct i buřty, jen je musíte vzít s sebou.
Lánov
První zmínka o Lánově pochází z roku 1355, už v té době ale Lánov byl obcí o mnoha chalupách ležících zejména podél toku Malého Labe. Hlavní obživou místních byl především chov dobytka a obdělávání půdy, domácí textilní výroba, těžba a zpracování vápence, které se zachovalo dodnes. Na okraji Lánova najdete sportovní letiště pro kluzáky a větroně, a to už od roku 1933.
Cyklostezka Lánov-Vrchlabí
Na zpáteční cestu se, pokud jste na kolech, můžete vydat po 3 km dlouhé cyklostezce, která spojuje obec Lánov s městem Vrchlabím. Vede podél hlavní silnice, ale je bezpečná i pro maminky s kočárky a pěší.